UCRANIANO

UCRANIANO
Трансцендентнiсть послання і таємниці з
Ля Салет
Ця документальна праця проливає світло на таємницю і послання з Ля Салет. Дня 19 вересня 2011 сповняється 165-річчя від часу цих об’явлень
Люїс Дюфуа (Luis Dufaur) (1) 


Поштова адреса:
Querelo Kito
Estrada Geral de Moema, S/N
89340-000   Itaiópolis – SC – Brasil

Ранком 19 вересня 1846 р. пастушка Мелані Калват, 14 років, гнала корови свого господаря, щоб паслися на пагорбах Ля Салет, в області Ґренобле, на передгір'ях французьких Альп. Тоді один хлопчик 11 років, якого вона ще не знала, почав наполягати, щоб її супроводити. Це був Максимін Жіро, який також був пастухом на службі в одного з сусідів. Мелані погодилася. Напевно, ніхто з них не міг собі уявити ту надприродну подію, що мали пережити того провидінного дня.
Мелані любила самоту, тишу й молитву. Максимін був наївним і балакучим. Невдовзі почав просити Мелані, щоб навчила його якусь гру. Вона запропонувала йому свою улюблену розвагу: зробити Рай, тобто будинок з каміння цілком покритий букетами польових квітів. Після довгої такої гри, обидва відчули голод і сон. Спожили скромний обід, полягали на траві й заснули.

Богородиця, зневажена цариця в сльозах
Коли прокинулися, сталося щось несподіване: світло яскравіше від сонця стояло над Раєм, якого щойно збудували. Максимін почав махати своєю палицею й ґарантував захистити Мелані, якщо світло буде недобре. І підійшли до світлового ядра.
В його центрі було інше світло ще яскравіше. Крім того, воно рухалося. Це була Пані увінчана квітами, небесний вираз якої Мелані описала натхненними словами. Сидячи над Раєм, Пані плакала покриваючи руками своє обличчя. Це була Пресвята Діва, нині відома під титулом Ля Салетської Богоматері.
Дивлячись на дітей, піднялась і сказала: "Прийдіть, мої діти, не бійтеся, я тут, щоб вам звістити велику новину".

Глибокий зв’язок між Ля Салет, Люрд і Фатіма
Тоді дала їм послання, щоб розповсюджували, і таємницю, яка мала бути об’явлена в 1858 році, тобто в тому ж році, коли Богородиця з'явилася в Люрді, відкриваючи епоху ласк, яка триває до сьогоднішнього дня. Насправді, ці два об’явлення Божої Матері складають одну цілість. У Ля Салет, як ми побачимо, Вона оголосила про майбутнє світу до кінця часів і про всесвітні покарання, які висіли над непокаяним людством. У Люрді, Вона стала ініціатором потопу ласк, щоб відновити те саме людство й дати йому силу й підтримку відвернутися від зла й Революції.
Глибокий зв'язок між Люрд і Ля Салет включає і Фатіма, що, просто кажучи, є кульмінацією цих надзвичайних спалахів Небесної Цариці в людській історії.

Хвилювання серед духовенства й народу
Мелані й Максимін вернулися бігом до своїх господарів, а потім розповіли все отцеві-пароху. Цей, слухаючи їхню розповідь, зворушився до сліз і виголосив проповідь на Службі Божій, сильно вражаючи своїх парафіян. Місцевий єпископ, монс. Філібер де Бріллярд, з Ґренобля, читаючи простеньку розповідь, залився сльозами.
Новина поширилася, як лісова пожежа. І це не дивно, бо Франція була розділена релігійно й політично. З одного боку були так звані ліберальні й соціальні католики, попередники прогресивності, що нині руйнує Церкву, у змові з послідовниками свавільного й анти-католицького іґуалітаризму Французької Революції. Ці ліберальні католики були внутрішно виявлені й оскаржені посланням.
З іншої сторони, справжні католики, прихильники всіх форм легітимності, активно підтримані й заохочені Блаженним Папою Пієм IX. Їхня ревність зросла, коли побачили в посланні з Ля Салет потвердження всього того, що Віра й вірність Церкві їх надихали.
Найкращі сили тодішнього католицизму в Франції з жахом дивилися на усі уряди того часу – незаконну монархію Луї-Філіпа, II і III Республіки, і імперію Наполеона III. Ці уряди не приховували своєї ненависті до Ля Салет. Зокрема Наполеон III, фальшива гра якого була виявлена в Ля Салет. Таким чином, послання Богоматері показало відкриту рану релігійних, політичних та ідеологічних проблем Франції. З відповідними змінами, ці проблеми були такими самими в цілому західному католицькому світі того часу. 
Приховані вороги Ля Салет, авантюристи, фальшиві містики й заінтересовані політики оприлюднили затемнені й навіть зфальшовані версії послання, щоб виправдати політичні позиції прийняті раніше, чи просто, щоб деморалізувати слова Богоматері.
Незалежно від цієї полеміки, паломництва росли й почали ставатися перші чуда на тому місці.

Блаженний Пій IX одобрює, а єпископ дієцезії офіційно визнає об’явлення
Монс. де Бріллярд розпочав офіційне слухання цієї справи під проводом комітету 16 досвідчених священиків. Ясновидці написали власноручні розповіді того, що сталося. Комісія висловилась за справжність об’явлення. Але кардинал Луї де Боналд, архиєпископ Ліона й митрополит єпископа з Ґренобля, активно виступили проти цього апробативного заключення.
Єпископ Ґренобля наказав, щоб ясновидці наново, кожний окремо, і ретельно записали факти й слова Богоматері. Ці розповіді завезли до Риму й персонально вручили Папі, який на щастя тоді правив. Це був Блаженний Пій IX.
У Ватикані, Святіший Отець зрозумів трансцендентність того послання. Пій IX відкрив печатки в присутності двох священиків Ґренобльської дієцезії, які йому привезли цю важливу кореспонденцію. І, зробивши зауваження, що "тут є щирість і простота дитини", – він встав і підійшов до вікна, щоб прочитати більш ретельно. Його губи здригнулися, його щоки розпухли. Після читання він сказав їм: "Франція знаходиться під загрозою цих лих. Але це не одинока винувата. Німеччина, Італія, ціла Європа також винні й заслуговують на покарання. Мені належиться боятися менше Прудона [теоретика соціалізму] ніж релігійної байдужості й людського огляду."(2) І з рішучістю додав: "Це не без підстави Церкву (земну) називають войовничою і що ви бачите тут її Генерала".
В той же час документи спрямували до монс. Фраттіні (Конгрегація Оборони Віри), додаючи до них замітку, що вони "є добрі, що він був задоволений, і вони дихали правдою".(3) Монс. Фраттіні визнав з’явлення правдивим, а кардинал Ламбрускіні, префект Священної Конґреґації Обрядів, сказав, що документи "нічого більше не вимагають" та апробував "будуючу й цілком похвальну строгість", якою діяв монс. Бріллярд.
Спираючись на підтримку Верховного Понтифіка й Святого Престолу, єпископ Ґренобля офіційно визнав об’явлення й публично похвалив духовенство й віруючих. Таким чином, Ля Салет є одним з рідкісних об’явлень канонічно визнаних Церквою.
Якщо об’явлення не мало велике значення, рішення Риму поставило б кінець суперечкам. Однак, буря скорше ніж втихнути, посилилася до максимуму.

Революційна буря проти Ля Салет
Ліберальні католики від самого початку зневажили Ля Салет. Насправді, сльози Богоматері були спричинені особливо ними. Бачучи, що робота Богоматері поступала з благословенням Папи, ті католики перейшли до заперечення й до відкритого наклепу, з інтригою й принизливими писаннями.
Монс. Бріллярд захистив істинність з’явлення й поширення послання. Але, задля свого старшого віку, мусів відректися від дієцезії. Імператор Наполеон III і кардинал Жак Матьє, лідер галіканських єпископів (які заперечували невід'ємні прерогативи Святого Престолу), поставили свого кандидата на наступника: монс. Жак Ґінуляк. Коли Ватикан довідався про цей факт, то не схвалив це призначення й закликав Апостольського Нунція в Парижі, щоб запобіг тій інавгурації. Конкордат того часу, на жаль, давав повноваження – яких пізніше відкликали – цивільному уряду для призначення єпископів. Новий прелат очолив дієцезією скорше, ніж надійшло вето від Риму.
Пій IX мав серйозні причини, щоб не затвердити його призначення: монс. Ґінуляк був ліберальним лідером. Пізніше, він був категорично проти проголошення догмату про папську непогрішимість, так що покинув Рим, щоб не брати участь у славному дні проголошення ціїє догми на І Ватиканському Соборі. Він також був запеклим ворогом послання із Ля Салет. Коли два священики дієцезії опублікували без дозволу наклепну листівку проти ясновидців, з підписом 50 священиків, Блаженний Папа звернув йому увагу, щоб дотримав Канонічне Право й попросив його поширювати послання. Монс. Ґінуляк з-зовні це прийняв і заборонив листівку. Але, з тих пір, ліберальний єпископ старався заглушити послання і зробити так, щоб ясновидці мовчали. Ліберальні католики, цивільні власті й анти-католицькі асоціації знали, що як послання буде сприйняте, то справа Революції буде втрачена.
Щоб ще більше ускладнити ситуацію, кілька фальшивих очевидців поширяли подібні однак фальшиві послання. Одна самозвана містичка – графиня Полін де Ніколe – твердила, що мала об’явлення, які морально засуджували пастушків. Вона продиктувала загадкові формули, які одразу були схвалені ліберальним єпископом, які твердили, що роль Мелані й Максиміна закінчилася перед 1858 роком, коли повинна бути виявитися повна Таємниця!
Розповідь про усю підлість цієї суперечки сталася б довгою статтею, як ця. Але наша мета зараз є представити таємницю із Ля Салет згідно з оригінальними свідченнями, збереженими у Ватикані.

Ватикан забороняє версії, які не відповідають оригіналам
Досить сказати, що суперечка між французами досягла такого непорозуміння, що Святий Престол, за наказом Святого Правління, від 21 грудня 1915 р., заборонив публікацію будь-якої версії таємниці. Однак наказ зовсім не заборонював набоженство до Богоматері із Ля Салет. 9 травня 1923 р., видання таємниці з дозволом єпископа з Лессе, монс. Золи, датованого 15/11/1879, було внесене в Індекс заборонених книг. Це видання було схвалене кардиналами та єпископами в багатьох дієцезіях.
"Причина цієї заборони – нещодавно пояснило Ватиканське агентство FIDES – виникала із сумнівів, що [розповсюджений текст] був відмінний від оригінального, яке було об’явлене Богородицею малим пастушкам і скероване Пієві IX 1851 року."(4)
Але це питання не могло бути остаточно вирішено, оскільки оригінал зник у самому Ватикані! Тому публічне розповсюдження було блоковане, можливо назавжди. 
Назавжди?

Чудесне і несподіване віднайдення
У сутінках ХХ століття, французький священик о. Мішел Кортевіл приготовляв свою докторську дисертацію. Він вибрав тему Ля Салет. Його повідомили, що Конґреґація Доктрини Віри звільнила доступ до архівів існуючих аж до смерти Його Святості Лева XIII (20/11/1903), таким чином він отримав дозвіл на їх дослідження.
2 жовтня 1999, коли дзвін оголошував кінець пори консультацій, о. Мішел переглядав з подивом старі документи з пакета, якого щойно відкрив: це було повне досьє з офіційними документами із Ля Салет, спрямованих до Пія IX і до Святого Престолу в різних датах!
Конґреґація Доктрини Віри оприлюднила ці документи, таким чином останні мотиви, які заваджали розповсюдженню таємниці – були усунуті. О. Мішел Кортевіл успішно захистив свою дисертацію в славній Катедрі Богослов’я Angelicum. Саме із його визнаної роботи  беремо надалі представлені тексти.

Труднощі в транскрипції видіння
 Максимін погано висловлювався в письмовій формі. Мусів переписати все, через плями чорнила в його письмі. Його бідність ресурсів відображена в редакції.
Спосіб, як сталося об’явлення також дав свій внесок до хронологічної неточності в розповідях ясновидців. Мелані пояснила, що, коли Богородиця говорила, "великий вуаль піднімався, події розкривалися перед моїми очима й перед моєю уявою в міру того, як Вона вимовляла слова і великий простір розгортався переді мною. Я бачила події. [...] І ще далі було видко тисячі-мисячі разів більше речей, ніж вуха чули."(5) Записати на папері це гігантське видовище світу й будучих віків, звичайно, спричинювало б серйозні труднощі навіть для досвідчених письменників.
Максимін і Мелані отримали упривілейовану й ясну надприродну допомогу, щоб були вірними всьому, що бачили й чули. Завжди коли їх питали про ясно-темні пункти своїх розповідей, ясновидці відповідали з такою певністю і з таким багатством деталей, що найдосвідчені церковники були здивовані. Однак, складність видіння й обмежені інтелектуальні ресурси ясновидців створили труднощі, щоб переписати видіння на папері.

Секрет в його цілісній та остаточній формі
Перший офіційний запис таємниці був складений Максиміном 3 липня 1851, а Мелані зробила це саме 6 липня того ж року. Рукописи були опечатані єпископом Ґренобля, монс. Бріллярд, і доставлені Пієві IX. 
В 1858 році, коли з’явилася Божа Матір у Люрді, Мелані послала для Папи повний зміст таємниці. Ясновидці, однак, зробили більше від одної розповіді, деякі з них були страчені, а інші, на щастя, збереглися в архівах Святої Столиці.
Для стислості, подамо тільки той, що вважається найбільш повним і достовірним. Це найбільш досконала розповідь, яку зробила Мелані 21 листопада 1878, та вважається остаточною. Будемо вставляти підзаголовки, щоб полегшити читання.
Ось текст таємниці:

Занепад духовенства покличе божественну помсту
"Мелані, що я вам скажу тепер не залишиться таємницею назавжди, ви зможете це опублікувати в 1858 році.
"Священики, слуги мого Сина, священики, через їхнє погане життя, через їхню нешанобливість і їхній брак побожности в відправі Святих Таїн, через любов до грошей, любов до почесті й задоволення, священики стали клоаками нечистоти. Так, священики накличуть помсту, а помста висить над їхніми головами. Горе священикам і посвяченим Богу особам, які своєю невірністю й поганим життям знову розпинають мого Сина! Гріхи посвячених Богу осіб кричать до Неба й просять про помсту, і ось покарання перед їхніми дверми, бо нема більше ані однієї людини, яка просила б милосердя й прощення для людей; нема більше щедрих душ, нема більше нікого гідного принести бездоганну Жертву Вічному [Отцеві] на користь світу."

Розмір покарань
"Бог вдарить незрівняним способом. Горе жителям Землі! Бог звершить Свій гнів, ніхто не зможе втекти від такої кількості накопиченого зла.
"Начальники, провідники народу Божого знехтували молитвою й покаянням, і диявол утемнив їхні розуми; вони стали тими зірками, які старий диявол потягне своїм хвостом, щоб їх погубити. Бог дозволить древньому змію покласти розділення між тими, що володіють, у всіх суспільствах і у всіх родинах. Матимуть фізичні й моральні покарання; Бог покине людей самим собі й пошле покарання, які триватимуть більше, як тридцять п'ять років.
"Суспільство є напередодні найстрашніших лих і найбільших подій; слід очікувати, бути керованим залізним прутом і пити чашу гніву Божого."

Упімнення Пія IX проти Наполеона III, переслідування духовенства
"Хай Вікарій мого Сина, Суверений Понтифік Пій IX не вийде більше з Риму після 1859 року; але хай він буде твердий і щедрий, хай він бореться зброєю віри й любови; Я буду з ним. Хай він ставиться з підозрою до Наполеона [III]; його серце подвійне, коли він захоче бути і Папою і Імператором, Бог віддалиться від нього; він є тим орлем, який, бажаючи піднятися все вище, впаде на меч, якого хотів використати, щоб змусити народи його підняти.
"Італія буде покарана через прагнення позбутися ярма Господа; вона також буде віддана на війну, кров буде текти скрізь; церкви будуть закриті або опоганені, священики й ченці будуть вигнані; дадуть їм смерть, і то жорстоку смерть. Багато покинуть віру, а число священиків і ченців, які відійдуть від правдивої релігії буде велике; серед тих людей знайдуться навіть і єпископи."

Фальшиві чудеса на Землі
"Нехай Папа буде попереджений про поборників чудес; бо прийшов час, коли найдивовижніші дива будуть ставатися на Землі і в повітрі.
"У 1864 році,(6) Люцифер з великим числом демонів будуть випущені з пекла; вони помало будуть знищувати віру навіть у людей посвячених Богу; вони будуть їх осліплювати таким чином, що, без особливої ласки, ці люди наберуть духу цих злих ангелів; кілька релігійних установ цілком втратять віру і багато душ будуть втрачені.
"Поганих книжок буде дуже багато на Землі, і духи темряви будуть поширювати повсюду всесвітнє ослаблення у всьому, що відноситься до служіння Богу; вони будуть мати дуже велику владу над природою, існуватимуть церкви для поклоніння тим духам. Люди будуть перенесені з одного місця в інше тими злими духами, і навіть священики, бо вони не були керовані добрим духом Євангелія, що є духом смиренності, милосердя й дбайливости про славу Божу. Будуть воскрешати мертві і праведні (тобто ті мертві матимуть вигляд праведних душ, які жили на Землі, щоб ще більше притягати людей; вони ніби воскреснуть із мертвих, однак вони не будуть нічим іншим, як втіленим дияволом у цих фіґурах, проповідуватимуть інше Євангеліє, противне істинному Ісуса Христа, заперечуючи існування Неба); або ще душі засуджених. Всі ці душі з’являтимуться ніби з’єднані зі своїми тілами. Скрізь будуть надзвичайні чудеса, тому що справжня віра погасла й фальшиве світло освітлює світ. Горе князям Церкви, які тоді будуть зайняті тільки накопиченням багатства, забезпеченням своєї влади і пануванням з гордістю!"

Страждання Пія IX. Всесвітній хаос і анархія
"Намісник Мого Сина постраждає багато, бо якийсь час Церква буде віддана великим переслідуванням; буде час темряви; Церква пройде через жахливу кризу.
"Забувши святої віри в Бога, кожна людина схоче керуватися сама собою і бути вищою від своїх подібних. Будуть скасовані цивільні й церковні влади, ввесь порядок і справедливість будуть затоптані ногами; не буде видно нічого, крім вбивства, ненависті, заздрості, брехні й розбрату, без любові до батьківщини, ні до родини.
"Святий Отець багато страждатиме. Я буду з ним до кінця, щоб прийняти його жертву.
"Лихі кілька разів робитимуть замахи на його життя, але не вкоротять йому дні, однак ні він, ні його наступник [...] не побачать тріумф Церкви Божої."

Огида в святих місцях

"Цивільні власті будуть мати ту ж саму мету, яка полягатиме в скасуванні й зникненні всякого релігійного принципу, щоб зробити місце для матеріалізму, атеїзму, спіритизму і всякого роду вад. 
"У 1865 році, буде видко огиду в святих місцях; в монастирях, церковні квіти будуть гнити, а диявол стане ніби королем сердець. Нехай ті, що є на чолі релігійних громад будуть уважні відносно тих осіб, яких будуть приймати до громади, бо диявол буде використовувати всі його хитрощі, щоб запхати до релігійних чинів людей, відданих гріхові, бо нелад і любов до плотських задоволень будуть поширені по всій Землі.
"Франція, Італія, Іспанія та Англія будуть воювати; кров буде текти на вулицях; француз буде боротися проти француза, італієць з італійцем; потім буде загальна війна, яка буде жахлива. Через якийсь час, Бог не пам'ятатиме більше про Францію, ані про Італію, бо Євангеліє Ісуса Христа більше не буде відоме. Лихі будуть використовувати всю їхню злобу, вони будуть вбивати й різати один одного навіть у дома."

Божественна інтервенція, коли, здається, все втрачено
"Першим ударом Свого палаючого меча, гори і вся природа будуть тремтіти зі страху, бо нелад і злочини людей проб’ють навіть і купол небесний. Париж буде спалений і Марсель проковтнутий [водою]; кілька великих міст будуть потрясені й проковтнуті землетрусами; будуть думати, що все втрачено; не буде видно нічого, крім убивств; не буде чути нічого, крім шуму зброї та богохульства.
"Праведні будуть сильно страждати, їх молитви, їх покаяння і сльози будуть підноситися до небес, і ввесь народ Божий буде просити прощення й милосердя, буде просити у мене допомоги й заступництва. Тоді Ісус Христос, актом Його справедливості та Його великої милості, на прохання праведних, накаже Своїм ангелам, щоб завдали смерті всім Своїм ворогам. Раптом, гонителі Церкви Ісуса Христа і всіх людей, відданих гріхові, загинуть і Земля стане, як пустеля."(7)

Тріумф Церкви в душах, всесвітнє царювання Євангелія
 "Тоді зробиться мир, примирення Бога з людьми; будуть скрізь служити, величати і прославляти Ісуса Христа. Нові царі будуть правою рукою Святої Церкви, яка буде сильною, скромною, побожною, бідною, ревною і наслідницею чеснот Ісуса Христа. Євангеліє будуть проповідувати скрісь, а люди робитимуть великий поступ у вірі, бо буде єдність серед працівників Ісуса Христа, а люди будуть жити в страсі Божому."(8)

Фальшивий мир попередить пришестя Антихриста
"Цей мир серед людей не буде довгий;(9) двадцять п'ять років рясних врожаїв зробить щоб вони забули, що гріхи людей є причиною всіх кар, які стаються на Землі.
"Попередник Антихриста, з військами декількох країн воюватиме проти істинного Христа, єдиного Спасителя світу; він пролляє багато крові й буде старатися знищити культ Бога, щоб поклонялися йому як богу."

Горя в часах Антихриста і витривалість синів Церкви
"Землю вдарять різні пошесті (крім чуми й голоду, які будуть загальні); будуть війни аж до останньої війни, під проводом десяти царів Антихриста, які будуть мати той самий намір і будуть одинокими керівниками світу. Перш ніж це станеться, буде свого роду фальшивий мир у світі, не будуть думати ні про що іншого, як тільки про розвагу; лихі віддадуться всякому роду гріхам, але діти Святої Церкви, діти віри, мої вірні послідовники, будуть мати довір’я до Божої Любови й до чеснот мені дорогих. Блаженні ті скромні душі під керівництвом Святого Духа! Я буду боротися разом з ними, поки не досягнуть повноти віку.

Акції демонів і Антихриста

"Природа просить помсти через людей і вона тремтить від страху, чекаючи що станеться Землі, забрудненій злочинами. Тремтіть, о Земле, і ви, що приреклися служити Ісусові Христові, але що, у вашому серці, поклоняєтесь самим собі, бо Бог віддасть вас для свого ворога, оскільки святі місця повні корупції; багато монастирів не є більше Божими домами, але пасовищами Асмодея і своїх [демонів]. Того часу народиться Антихрист від гебрейської черниці, від фальшивої діви, яка буде спілкуватися з древнім змієм, учителем нечистоти; його батько буде єпископом; коли народиться буде блювати богохульства й буде мати зуби, одним словом буде втіленим дияволом; він буде робити страшні крики, творити чудеса, їсти нечистоту. Він буде мати братів, які, хоча й не будуть втіленими демонами як він, будуть дітьми зла; у дванадцять років вони будуть знані своїми хоробрими перемогами; кожен з них невдовзі буде главою армії, з допомогою пекельних легіонів.
"Пори зміняться, Земля буде давати погані плоди, зорі втратять свій регулярний хід, місяць даватиме лише слабке червоняве світло; вода і вогонь нададуть земній кулі конвульсивних імпульсів і страшні землетруси поглинуть гори, міста тощо.
"Рим втратить віру і стане осідком Антихриста.
"Демони разом з Антихристом будуть робити великі чудеса на Землі і в повітрі, а люди чимраз більше розпустяться. Бог візьме під Свою опіку вірних слуг і людей доброї волі, Євангеліє буде проповідуватися по всьому світі, всі народи і всі держави пізнають правду."

Богородиця і Апостоли Останніх Часів
"Я роблю посильний заклик до Землі; кличу істинних учнів живого Бога, який царює на Небесах; я закликаю справжніх послідовників Ісуса Христа, Який став людиною, одинокий і справжній Господь людей; я взиваю до моїх дітей, до моїх справжніх набожних, тих, що віддалися мені, щоб я їх провадила до мого Божественного Сина, тих, що несу немовби на своїх руках, тих, що живуть з мого духа. Накінець, я звертаюся до апостолів останніх часів, вірних учнів Ісуса Христа, які жили зневажені світом і самими собою, в бідності й смиренні, в погорді й тиші, в молитві й умертвінні плоті, в цнотливості і в злуці з Богом, у стражданні і незнані світом. Вже прийшов час, щоб вони вийшли й прийшли просвічувати Землю. Підіть і покажіться, як мої улюблені діти; я з вами і в вас, якщо ваша віра буде світлом, яке просвічує вас у ці дні горя. Хай ваше старання зробить спраглими слави й честі Ісуса Христа. Боріться, сини світла, ви, мале число, що це бачите; бо ось час часів, кінець кінців."

В кінці світу, Бог пошле Еноха та Іллю
"Церква буде затьмарена, світ буде в жасі. Але ось, Енох та Ілля повні Духа Божого; вони проповідуватимуть силою Божою, і люди доброї волі повірять у Бога, і багато душ будуть потішені; вони звершать великі справи силою Святого Духа і засудять диявольські блуди Антихриста. Горе жителям Землі! Будуть криваві війни і голод, епідемії та хвороби; буде страшний град тваринам (d'une grêle effroyable d'animaux, sic); громи, які потрясуть міста, землетруси, які проковтнуть країни; буде чутися голоси у повітрі; люди будуть битися головами об мури, просячи смерті, а з іншої сторони, смерть буде їхнім катуванням; кров буде текти з усіх сторін. Хто зможе витримати, якщо Бог не скоротить час судової проби? Бог дасть Себе зігнути кров’ю, сльозами й молитвами праведних. Енох та Ілля помруть; язичницький Рим зникне; вогонь з неба впаде й знищить три міста; всесвіт буде перейнятий терором, і багато дадуть себе спокусити; бо не поклонялися істинному живому Христові серед них. Настав час, щоб сонце сховалося, тільки віра буде жити.
"Ось час: пропасть відкривається. Ось цар царів темряви, ось Звір зі своїми підданими, проголошуює себе Спасителем світу. Він з гордістю буде підноситися в повітря, щоб піднестися до Неба; він буде задушений подухом Святого Архангела Михаїла. Впаде, і Земля, що три дні буде в безперервних конвульсіях, відкриє своє нутро, повне вогню; він буде занурений навіки з усіма своїми послідовниками у вічних пропастях пекла. Тоді вода й вогонь очистять Землю і знищать усі твори людської гордості і все буде відновлене; будуть служити Богові та Його прославляти".

Кінець появи. Богородиця сходить на небо
Наприкінці цих слів, Богородиця додала: "Дуже добре, мої діти, ви повідомите про це все моєму народові". І підійшла поруч до пагорба. Її ноги лишень доторкалися до краю листя, не згинаючи їх. Дійшовши до вершка, Вона затрималась, дивлячись з лагідною добротою на очевидців. І помаленько почала підніматися до висоти одного метра. Вона там зосталася на момент, тільки щоб поглянути на небо, на землю, праворуч і ліворуч від себе. Потім, Вона звернула свої очі "такі солодкі, такі ласкаві й такі добрі, що я думала, що вона притягне мене до свого нутра; і здавалося, що моє серце відкривалося для Її серця", розповіла Мелані. Світло навколо неї стало більш інтенсивним, ніби обвиваючи Богородицю і Вона поступово зникла. Світло піднялось поволі вправо, аж зникло від улюблених дітей Діви.

Апостоли Останніх Днів і прихід Іллі та Еноха
Ця остання й найдосконаліша редакція таємниці розвиває з більшою деталізацією і точністю послідовність майбутніх подій, які вже вміщені в офіційних звітах 1851 року. Але в кінці додає два нові елементи величезного значення.
Перший це заклик до акції Апостолів Останніх Часів. Для цього, Богородиця вживає вирази, які сильно повторюють слова, якими визначний марійський доктор св. Луїс Марія Ґріньон де Монфор пророкував у XVIII столітті. Богородиця, насправді, продиктувала для Мелані правило для Апостолів Останніх Часів.
Нарешті, таємниця ставить лупу на роль, яку відіграють патріарх Енох та пророк Ілля, засновник Ордену Кармелітів, у завершальній битві проти Антихриста.

Послання, яке запрошує до молитви й покаяння
Відкриття офіційних текстів таємниці із Ля Салет у Ватиканських архівах дозволяє зробити широке коло розважань. Зроблені в дусі безумовної вірності Святій Церкві та високої поваги до церковної Єрархії, встановленої Господом нашим Ісусом Христом, вони можуть наддихати серйозні й благочестиві думки, які не можемо розмістити, оскільки ця стаття вже занадто довга.
Читач, однак, із вищесказаним вже має багато матеріалу для роздумів, пильності, молитви, і не завадить пригадати для щирого каяття, відповілно до ситуації кожного із нас.
_______________

ПРИМІТКИ

1. Переклад з португальської: І. Кіндра. Перегляд: о. Роман Фігас (УКУ, Львів).
2. René Laurentin — Michel Corteville, Découverte du secret de La Salette, Paris, Fayard, 2002, ст. 139. Тексти послання з Ля Салет цитовані в цій статті взяті з цієї праці, яка не є нічим більше як резюме докторської дисертації, яку успішно захистив о. Кортевіл у Катедрі Богослов’я Angelicum, Домініканського Чину в Римі, і опублікована в LaGrande Nouvelledes bergers de La Salette, vol. I. L'apparition et les secrets (Pars Dissertatio ad Lauream Faculatis S. Theologiae apud Pontificiam Universitatem S. Thomae de Urbe, Roma, 2000), Téqui, Paris, 2001.
3. La Salette examinée et Rome, rélation de M. Rousselot, selon L. Bassette, Le Fait de La Salette, Cerf, Paris, 1955, с. 227, apud згаданої книжки, ст. 139.
4. Agenzia Fides, http://www.fides.org/por/approfondire/totustuus/immacolata08.html. Перегляд: 23 липня 2006.
5. У згаданій книзі, ст. 44.
6. У тому ж році була заснована Інтернаціональна Асоціація Робітників, або І Комуністичний Інтернаціонал; Наполеон III і король П'ємонту, Вітторіо Еммануеле, підписали угоду, яка призвела до узурпації Папських Штатів і Риму, де Папа зостався арештований (див. R. P. Alfred Parent, Le Secret Complet de La Salette, Martocq, Paris, 1903).
7. Іншим разом Мелані сказала, що розходиться про "безпрецедентне торжество Церкви". Згадана книга, ст. 70.
8. Цей історичний етап збігається з Царством Марії або століттям Марії, пророковане св. Луїсом Ґріньон де Монфор, великий марійський доктор XVIII століття. І згоджується з обіцянкою Богоматері в Фатімі: "Нарешті, моє Непорочне Серце восторжествує".
9. Мелані була розпитана парохом з Діу про тривалість часу миру, і вона заявила, що він буде тривати "досить велике число поколінь."
(Перегляд: 19 жовтня 2010.)
+ + +
Україна потребує знати Послання із Ля Салет!
Поштова адреса:
Querelo Kito
Estrada Geral de Moema, S/N
89340-000   Itaiópolis – SC – Brasil

Nenhum comentário:

Postar um comentário